نسخه چاپي ارسال به دوست


نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با آیت الله لائینی نماینده ولی فقیه مازندران که با حضور غلامحسین حسینی نیا معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار کرد

 

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت مهارت افزایی در کسب و کارهای خرد با رویکرد گردشگری تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان مازندران، علی بابایی کارنامی، نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، در دیدار با آیت الله لائینی، نماینده ولی فقیه استان مازندران، که با حضور غلامحسین حسینی نیا معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، صورت گرفت، اشتغال را مهم ترین دغدغه کشور عنوان کرد و گفت: یکی از دستگاه ها و سازمان هایی که در کوتاه مدت می تواند به فکر مردم باشد سازمان آموزش فنی و حرفه ای است.

وی افزود: مجلس اعلام آمادگی کرده هم به دولت آیت الله رئیسی و هم مجموعه های تحت نظارتشان به خصوص وزارت کار و تعاون که تولی‌گری اشتغال و کسب و کار را در کشور دارد؛ کمک کند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، گفت: متاسفانه نقیصه های در ده سال اخیر در سازمان آموزش فنی و حرفه ای حاکم شده که می تواند با حضور و علاقمندی آقای دکتر حسینی نیا رفع شود و شاهد توسعه بسیار خوبی در حوزه کسب و کار در کشور به ویژه در استان مازندران باشیم.

بابایی کارنامی، به ویژه و خاص بودن مازندران اشاره کرد و گفت: ما قبلا 30یا 40 درصد قطب کشاورزی و 40 درصد قطب صنعت بودیم (صنایع تبدلی قرار بود باشیم) و بقیه هم مربوط به خدمات و گردشگری بود اما  در حال حاضر این وضعیت  55 درصد تغییر کرد.

نماینده مردم ساری و میاندرود، در خانه ملت ادامه داد: خدمات، کشاورزی زیر 20 درصد و در صنعت هم تقریباً 25 یا 30درصد ماندیم!! این پیام را می شود دریافت کرد که در بحث اشتغال خُرد و فضای کسب و کار خُرد به خصوص با رویکرد گردشگری در استان مهارت افزایی کنیم.

وی افزود: نیاز است سازمان آموزش فنی و حرفه ای به طور جد در این حوزه ورود پیدا کند.

بابایی کارنامی، گفت: در حوزه کشاورزی هم باید مهارت محور  و با رویکرد افزایش بهره وری عمل کنیم البته مقرر شد در برنامه چهارم و پنجم توسعه، 8 درصد بهره وری به رشد اقتصادی ایجاد کنیم.

 


تاریخ درج خبر : دوشنبه ٨ آذر ١٤٠٠ | ساعت درج خبر : ١٨:١٩ | تعداد نمایش خبر : 109
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: