نسخه چاپي ارسال به دوست


با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری: جلسه شورای مهارت استان اردبیل برگزار گردید

جلسه شورای مهارت استان با موضوع دستورالعمل اجرایی مشاوره به دانش آموزان با حضور باقلاچی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، رحیم یونسی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و مسئولین استانی در محل دفتر مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، رحیم یونسی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این جلسه گفت: فرهنگ اشتغال نباید در پشت میز نشینی خلاصه شود، باید به این باور رسید که پیشرفت زیادی با مهارت آموزی نسبت به شغل کارمندی خواهد بود و لازمه این امر معرفی جوانان و تولید کنندگان موفقی است که با مهارت خود به اهداف عالیه دست یافته اند.

یونسی در شورای مهارت استان گفت :پایش ها نشان می دهد 50 درصد مراجعه کنندگان به مراکز آموزش فنی و حرفه ای را دانشجویان تشکیل داده است و این یک هشدار است که چرا دانشجویان نتوانسته اند در طول مدت تحصیل به درجه توانمندی برسند. وی افزود: اگر یک دانشجو متناسب با نیاز تحصیلی خود، مهارت های لازم را در دانشگاه ها بگذارند دیگر نیازی نیست پس از فارغ التحصیلی به دنبال کسب مهارت باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خاطر نشان کرد: نمی توانیم بین آسیب های اجتماعی و خانواده ها دیواری ایجاد کنیم تا از آن مصون باشیم، باید به فکر این باشیم تا با برنامه ریزی بتوانیم آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم که یکی از راهکارها نگاه ویژه به آموزش های مهارتی است.

دبیر شورای مهارت استان گفت:200 آموزشگاه آزاد در استان داریم که شرکای مهارتی ما هستند و می خواهیم بخش خصوصی را وسعت دهیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با بیان اینکه مشاوره در سازمان آموزش فنی و حرفه ای زمینه را برای شناخت و انتخاب دوره های آموزشی صحیح برای متقاضیان مهیا می نماید و آنها در نهایت می توانند شغل مناسبی را متناسب با علائق و توانمندیهای خود انتخاب کنند.  لذا به این منظور سازمان آموزش فنی و حرفه ای در نظر دارد برنامه ها و فعالیت هایی را در دستور کار قرار دهد تا دانش آموزان هم با آموزش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و هم با مشاغل بازار کار آشنا گردند و البته در صورت همکاری مدارس استعداد ها و علائق آنها نیز جهت انتخاب شغل آینده مورد بررسی قرار گیرد. مشاوره در مدارس و ارائه مشاوره به دانش آموزان پیش از این نیز در سازمان سابقه داشته و از چهار مسیر ارائه اطلاعات به دانش آموزان بازدید کننده از مراکز آموزشی سازمان توسط مربی کارگاه آموزشی (که گاهی همراه با آموزش های کوتاه مدت به ایشان بوده است) یا آشنا نمودن ایشان با دوره های آموزشی توسط مشاور مرکز، اعزام مربی مرکز به مدارس جهت معرفی مرکز و دوره های آموزشی و اعزام مشاور مرکز به مدارس جهت ارائه مشاوره و راهنمایی و هدایت شغلی ایشان صورت میگرفته است.

در ادامه مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل با تاکید بر ارایه آموزش های متناسب با ظرفیت های اقتصادی شهرستان لازمه آموزش ها در مسیر گردشگری و توسعه ظرفیت های کشاورزی روستاها و تنوع بخشی بر محصولات قابل ارایه در هر روستا تاکید نمودند که بابرنامه ریزی و تقسیم وظایف ادارات مربوطه محقق گردد.

همچنین حاضریم همکاری موثری برای بهتر برگزار کردن رویداد داشته باشیم.

درادامه دیگر روسای عضو شورای مهارت به بیان عملکرد و برنامه های آتی خود پرداخته و تصمیماتی جهت اجرا هماهنگی بین ادارات تصویب گردید.


تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٥ آبان ١٤٠١ | ساعت درج خبر : ١٠:٢٤ | تعداد نمایش خبر : 118
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: